Çankırı Karatekin Üniversitesi

Engelli Öğrenci Birimi

Ara


Duyurular


Haberler


    Çankırı Karatekin Üniversitesi'nin yeni kampüsü Uluyazı Kampüsü 'Engelsiz Kampüs' olarak inşa ediliyor.

    Uluyazı mevkiinde devam eden kampüs çalışmaları için düzenlenen basın turunda konuşan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, kampüs yapımında engelli öğrenciler için her türlü imkanı düşündüklerini belirterek, "Üniversiteyi inşa ederken bizim en fazla dikkat ettiğimiz husus, bir tane engelli çocuğumuz olsa dahi, engelli öğrencilerimiz için kampüs alanında en kolay şartları sağlamak oldu. Bu manada örnek olarak da gösteriliyoruz. Onlar için gerekli ne varsa, rampalardan tutun akıllı asansörlerine kadar her şey düşünüldü" şeklinde konuştu.
    Savaş, 20 Nisan 2011'de inşaatına başlanan kampüs için 100 bin metrekare kapalı alan inşa edildiğini belirterek, "Bu sene ekim ayında Fen, Mühendislik, İktisat ve Edebiyat fakülteleri ile rektörlüğü taşıyacağız. Burada büyük bir kampüs hizmete girecek ve ilk etapta 4 bin öğrenci kapasitesine ulaşacak. Kampüs için sıfırdan başlamanın getirdiği avantajları kullandık. Dört kilometre altyapı galerisi ve yirmi kilometre kanalizasyon döşendi." dedi.
    Yeni kampüsün, Çankırı'nın ekonomik ve kültürel hayatına önemli bir destek sağlayacağını belirten Savaş, kısa sürede büyük yol kateden üniversite için amaçlarının, Çankırı'yı laboratuvarlar ve bilimsel araştırmalar merkezi haline getirmek olduğunu söyledi. 09.07.2013