Çankırı Karatekin Üniversitesi

Engelli Öğrenci Birimi

Ara


Duyurular


Haberler


    11. Engelsiz Üniversite Bölge Toplantısı, 10 Nisan 2014 tarihinde Afyon Kocatepe Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ev sahipliğinde başladı. İki gün süren ve 30 bölge üniversitesinden katılımın olduğu toplantıda engellilere yönelik yükseköğretimde karşılaşılan veya karşılaşılabilecek sıkıntıların giderilmesi hususunda görüşmeler gerçekleştirildi.

    AKÜ BESYO Seminer Salonunda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa SOLAK yaptı. Üniversitemiz adına Engelsiz Üniversite Birim Koordinatör yardımcısı Yrd. Doç.Dr. Şinasi AŞKAR, Öğretim Görevlisi Mehmet SÖYLER ve Şube Müdürü Erdem KARAKOÇ ile birlikte bölge üniversitelerinden 70’e yakın temsilci katıldı.

    İki gün süren toplantıda, açılış konuşmalarından sonra üniversite temsilcileri “Engelli Farkındalığı ve Danışmanlığı”, “Akademik Yaşam ve Kaynaştırma”, “Erişebilirlik ve Ulaşılabilirlik: Engellilere Yönelik Düzenlemeler”, “Bölgesel Toplantılar: Engelli Öğrenci Birimleri” başlıkları altında görüşmek üzere 4 farklı çalışma grubuna ayrıldı. Toplantı tüm çalışma gruplarının elde ettiği bilgileri sunması ve bu bilgilerin tartışılmasıyla son buldu.